Neden SG İmalathane'yi Kurduk?

Yerel ve sağlıklı beslenmeye olan ilgimiz ve bunu paylaşmak isteğimiz İmalathanenin kurulmasının en önemli sebepleri. Bunları yaparken de eğlenmek ve anılar biriktirmek istiyoruz. SG İmalathane, sevdiklerinizle bir araya gelip yemek pişirebileceğiniz, özel günlerinizi kutlayabileceğiniz, Anadolu ve Dünya mutfaklarıyla ilgili söyleşilerin yanında, yerel ve sağlıklı beslenme üzerine kurulu yemek atölyelerine de katılıp sıcak dostluklar kurabileceğiniz ve bunları yaparken kendinizi evinizde hissedeceğiniz yepyeni bir mutfak. Evinizde gibi hissetmeniz için mutfağımızdaki malzemeleri en ufak detayına kadar özenle seçtik, dünyanın çeşitli ülkelerinden zevkimizce biriktirdik.

Kurucumuz "Selda Güleç"

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olup Beşiktaş Arnavutköy Korkmaz Yiğit Lisesi'nde İngilizce öğretmenliği yaparken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde AB Proje Koordinatörü olarak görevlendirildi. Sonrasında, Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcılığı yaptığı sırada Beşiktaş Bilim Sanat Merkezi'nin Kurucu Müdürü olarak çalıştı. "Hayata Renk Ver Derneği" üyesi ve "Barış İçin Müzik Vakfı" gönüllülüğünün yanında halen İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü'nde öğrencilik yapmakta ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan 'The Institute for Integrative Nutrition' beslenme okulunda 'Health Coach Training' programına devam etmekte. Mutfak Dostları Derneği üyesi de olan Selda Güleç tam bir öğrenme ve pişirme aşığı; en büyük ilgi alanları deneysel mutfak, yerel ve sağlıklı beslenme. Bunu yıllar içinde yurtdışı dahil katıldığı "Sur La Table" ve "Mathew Kenney" gibi birçok eğitimle destekledi ve son olarak SG İmalathane projesiyle hayata geçirdi. Selda Güleç'in yemek tarifleri için tıklayınız, kişisel yazıları için tıklayınız.

Hakkımızda Yazılanlar

Projelerimiz

SG İmalathane'nin kurucusu Selda Ayşe Güleç yemek yerken öğrenmenin devam ettiği, deneyimlenen lezzetler ile bazen geçmişe bazen farklı coğrafyalara bazen de edebiyat dünyasında yolculuklara çıkılan, o yolculuklardan bugüne ulaşabilen malzemeler kullanılarak yapılan yemeklerinin deneyimlendiği, yeme içmenin kültürel boyutuna vurgu yapan projeler hazırlamakta.

İletişim

Adres: Pınar Mah. Dut Sk. 34/1
Sarıyer - İstanbul
E-Posta: info@sgimalathane.com

© 2017-2021 Temha Angelio